Péče o toalety

Thumbnail Thumbnail

Toalety obvykle zabírají 5 % rozlohy objektu, nachází se zde 20 % nečistot, ale jsou zdrojem více než 80 % stížností na údržbu.

 

Čistě vypadající toalety jsou klíčovým faktorem dobrého obrazu a jména vašeho objektu. Čisté toalety jsou zásadně důležité pro zdraví a pohodu všech, kdo je navštíví. Díky tomu, jak jsou toalety navrženy a jakou plní funkci, hromadí se na mnoha jejich površích nečistoty a bakterie, což je třeba mít pod kontrolou. Vzhledem k velkému množství povrchů, široké škále nečistot a úrovni čistoty, již je třeba zajistit, potřebujete program údržby, který bude zahrnovat více postupů čištění. 

 

Toalety mohou vypadat čistě, ale stále mohou být domovem nebezpečných bakterií. Váš čisticí program musí tyto bakterie dostat pod kontrolu, než nějak uškodí uživateli nebo se začnou šířit mimo prostory toalet. K tomu potřebujete vhodné nástroje. Čisticí prostředky na toalety vycházejí z mnoha různých receptur a jsou navrženy tak, aby se hodily na povrchy, na které se používají, a k příslušnému způsobu použití.

 

Mezi typické produkty pro čištění toalet patří:

  • Všeobecné čisticí prostředky
  • Čisticí prostředky s dezinfekčním účinkem
  • Čisticí prostředky na záchodové mísy
  • Čisticí prostředky na sklo
  • Čisticí prostředky na podlahy
  • Speciální čisticí prostředky, například pro odstraňování vápenitých usazenin a vodního kamene.

 

Je důležité dělat věci správně. Tyto pečlivě navržené produkty mají silný účinek, pouze když se používají ve správné koncentraci, na správných površích a ve spojení s řádným protokolem. Vytvořit zdravé a hygienické toalety není jen otázka čištění. Zdravé a hygienické toalety jsou takové, kde správně fungují instalované vodovodní systémy, kde je použito efektivní zařízení, dávkovače a prodejní automaty jsou dobře doplňovány. Kontrolní seznam zaměřený na kvalitu vám pomůže určit, zda vaše toalety splňují náročné standardy, které pro svůj objekt vyžadujete. 

 

Nehrajte si na chemiky. Míchání čisticích prostředků, například těch, co obsahují bělicí činidla, s jinými produkty, může vést k tvorbě nebezpečného plynného chloru. Před použitím se seznamte s pokyny k použití produktu a s bezpečnostním listem. Dodržujte pokyny a věnujte pozornost varováním. 

 

Podívejte se na naše řešení pro toalety určená k čištění, sanitaci a dezinfekci vyznačující se vysokou úrovní eliminace zápachu.