Naše historie

Diversey Our History_banner Diversey Our History_banner
Jak šel čas

 

1923

Společnost Diversey založil 4. srpna 1923 August Kochs se svým synem Herbertem W. Kochsem jako speciální dceřinou společnost jejich o asi dvě dekády starší společnosti (založené roku 1902) Victor Chemical Works sídlící v Chicagu a působící v odvětví průmyslového čištění.

 

Kochsovi chtěli své nové organizaci dát jméno, které „by je nijak neomezovalo, jméno, které nemá žádné konotace a nic neznamená“. Debatovali o této záležitosti i při obědě v restauraci na Diversey Avenue v Chicagu. V jeden moment se starší Kochs zahleděl na ceduli s názvem ulice a o jménu bylo rozhodnuto. Herbert pak zůstal v čele společnosti Diversey, Inc. po dobu 35 let.  

 

1950

V prosinci 1950 začala společnost Diversey Corp. období existence coby samostatného subjektu. Stalo se tak poté, co F. společnost Eberstadt & Co., Inc. uskutečnila veřejnou nabídku 143 000 akcií firmy.

 1978 – Molson

V roce 1978 prováděla společnost The Molson Companies Limited, jež je pravděpodobně nejvíce známa tím, že je nejstarším pivovarem v Severní Americe, další kolo transakcí zaměřených na strategickou diverzifikaci, jež zahrnovaly i akvizice speciálních firem z chemického průmyslu. Společnost nabídla Diversey Corp. 28 dolarů za akcii. Výsledkem byla první velká akvizice skupiny Molson ve Spojených státech. Herbert Kochs zůstal v čele firmy až do odchodu do důchodu v roce 1979.

 

O dva roky později získala skupina Molson další americkou společnost zaměřenou na čisticí produkty, BASF Wyandotte Corporation, výrobce speciálních chemických produktů zaměřeného na segment restaurací a komerčních prádelen. Následná fúze společností BASF a Diversey v Kanadě přispěla k tomu, že se stala divize chemické produkce ve skupině Molson druhým největším přispěvatelem, pokud jde o příjmy skupiny. Fúze výrazně zvýšila podíl společnosti Diversey na americkém trhu. Divize speciální chemické produkce se v té době pyšnila vůbec největším světovým zastoupením ze všech firem z chemického průmyslu, měla celkem 52 výrobních závodů ve 36 zemích světa. Společnost Diversey proto kladla důraz na vývoj produktů a technologií, jež byly využitelné po celém světě.

 


 

1996 – Unilever

Skupina Molson ale pomalu trh s čisticími chemickými prostředky opustila a v rámci tohoto postupu prodala společnost Diversey v roce 1996 britsko-nizozemskému nadnárodnímu koncernu Unilever produkujícímu spotřební zboží. Akvizicí společnosti Diversey Corporation se sídlem v Northbrooku v Illinois v roce 1996 a následnou fúzí se společností Lever Industrial International vznikla společnost DiverseyLever. Podle údajů z června 2001 činily předpokládané tržby společnosti DiverseyLever odhadem 1,654 miliardy eur. Sídlo americké centrály bylo v Cincinnati v Ohiu, centru aktivit skupiny Unilever.

 


 

2002 – Johnson Wax Professional

Když se skupina Unilever začala zaměřovat více na své portfolio firem aktivních ve spotřebitelském průmyslu, prodala v roce 2002 společnost DiverseyLever soustředící se čištění v segmentu institucí a průmyslu americké společnosti Johnson Wax Professional (JWP) sídlící v Racine ve státě Wisconsin. V nově vzniklé společnosti JohnsonDiversey si skupina Unilever ponechala 33% vlastnický podíl.

 

Akvizicí vznikla druhá největší společnost aktivní v tržním segmentu institucí a průmyslu. Její tržby dosahovaly přibližně 2,6 miliardy dolarů. Současně spojila dvě globální odvětví čištění a sanitace s velmi malým tržním překryvem – společnost Johnson Wax Professional se zaměřovala na péči o podlahy a obytné prostory, DiverseyLever na mytí nádobí, praní prádla a zpracování potravin a sanitaci.

 

2009

V červenci 2009 snížila skupina Unilever svůj podíl ve společnosti JohnsonDiversey na 4 procenta. V tu samou dobu ohlásila společnost JohnsonDiversey, že 46% podíl převezme v rámci širší iniciativy rekapitalizace společnost Clayton, Dubillier & Rice, Inc. (CD&R). Byl uskutečněn prodej názvu Diversey, spolu se všemi značkami využívanými výhradně v rámci DiverseyLever. Společnost DiverseyLever i nadále pokračovala v prodeji některých spotřebitelských značek, které si ponechala skupina Unilever, v rámci profesionálního a prodejního kanálu cash-and-carry.

 

2010

Společnosti JohnsonDiversey, Inc. a JohnsonDiversey Holdings, Inc. oznámily dne 1. března 2010, že představenstva obou subjektů schválila změnu názvů těchto společností. Společnost JohnsonDiversey, Inc. se přejmenovala na Diversey, Inc. a JohnsonDiversey Holdings, Inc. na Diversey Holdings.  

 


 

2011 – Sealed Air, Corp.

1. června 2011 oznámila společnost Sealed Air Corporation záměr koupit společnost Diversey, Inc. V roce 2013 společnost Sealed Air oznámila novou strategii a vytvořila divize s vlastní subjektivitou Food Care, Product Care a Diversey Care. V říjnu 2016 oznámila společnost Sealed Air plán na osamostatnění divize Diversey Care, spolu s podnikáním zaměřeným na hygienu potravin a související čištění z divize Food Care.

 


 

2017 – Bain Capital Private Equity

V březnu 2017 oznámila společnost Bain Capital Private Equity, že kupuje divizi Diversey Care od společnosti Sealed Air společně s řešeními z oblasti hygieny potravin, jež byla součástí divize Food Care, a vytváří z nich samostatnou společnost. Tento prodej byl dokončen 6. září 2017. Vzniklá společnost se vrátila k původnímu názvu Diversey, Inc.

 

4. srpna 2018 oslavila společnost Diversey 95 let inovací. 

Diversey 95 let