Společnost Solenis dokončila akvizici Diversey za 4,6 miliardy dolarů

Jul 05, 2023

Fúze představuje spojení dvou předních společností v rámci souvisejících trhů, které se však významně doplňují 

 

WILMINGTON, Del. (USA) – Společnost Solenis, přední výrobce specializovaných chemikálií používaných v odvětvích s vysokou spotřebou vody, dokončila již dříve oznámenou akvizici Diversey Holdings, Ltd., s účinností od 5. července, a to formou hotovostní transakce, přičemž hodnota firmy byla odhadována přibližně na 4,6 miliardy dolarů. Diversey je předním poskytovatelem produktů a technologií v oblasti sanitace, prevence před infekcemi a úklidu a čištění. 

 

Díky této akvizici se společnost Solenis rozroste na podnik, který bude mít pobočky ve více než 130 zemích světa, 71 výrobních závodů a více než 15 000 zaměstnanců. Společnost Solenis, která má sídlo v Wilmingtonu, Delaware, pak byla v roce 2021 odkoupena skupinou Platinum Equity. V důsledku této transakce bude většinový akcionář Diversey, společnost Bain Capital, držet v Solenis pouze menšinový podíl. 

  

„Diverzifikace Solenis se po této fúzi ještě prohloubí a společnost bude mít výrazně širší záběr, globálnější dosah a schopnost přinášet řešení typu „vše na jednom místě“, která splňují požadavky zákazníků a zaměřují se na problémy vodního hospodářství, čištění a sanitace v celosvětovém měřítku,“ prohlásil John Panichella, generální ředitel společnosti Solenis. „Jako společnost disponujeme základem, na kterém můžeme stavět a posilovat silné partnerské vztahy s našimi zákazníky, rozvíjet špičkové inovace a nabízet služby s přidanou hodnotou, které výrazně urychlí růst společnosti Solenis. Díky pokračující podpoře ze strany Platinum Equity jsme přesvědčení, že tyto slibné příležitosti, které nás v budoucnu čekají, využijeme na maximum.“  

 

Ředitel John Panichella dále uvedl, že rozšíření o řadu výrobků a technologií značky Diversey v oblasti úklidu, čištění a hygieny nabízí příležitosti pro křížový prodej, díky němuž bude společnost Solenis pro své zákazníky ještě cennějším partnerem. „V současnosti jsme ve výrazně lepší pozici a můžeme svým zákazníkům pomáhat řešit důležité problémy v oblasti udržitelnosti, snižovat dopad na životní prostředí a pomoci vytvořit čistější a bezpečnější svět,“ řekl.  

 

„Jedná se o transformační příležitost spojit dvě inovativní společnosti, které již více než 100 let vyvíjejí řešení pro nejzávažnější globální výzvy,“ řekl spoluředitel Platinum Equity Jacob Kotzubei. „Spojením sil mají lepší pozici, díky které mohou urychlit tempo vývoje na celé řadě trhů, které vykazují silný růst.“ 

  

„Jsme nadšení, že můžeme vytvořit větší, rozsáhlejší platformu, která společnosti Solenis přinese další příležitosti nejen k vlastnímu růstu, ale také k dalším akvizicích na klíčových a souvisejících trzích,“ dodal výkonný ředitel Platinum Equity Nathan Eldridge. 

 

Konzultanti 

 

Finančními ​​konzultanty Solenis ve věci této transakce byly společnosti BofA Securities, Goldman Sachs a Piper Sandler. Kancelář Gibson, Dunn & Crutcher LLP zajišťovala pro Platinum Equity a Solenis právní poradenství, společnost Willkie Farr & Gallagher LLP pak poradenství v oblasti cizího kapitálu. Cizí kapitál pro transakci pak řídily společnosti BofA Securities a Goldman Sachs. 

 

### 

 

O společnosti Solenis 

Solenis je přední světový výrobce specializovaných chemikálií, který se zaměřuje na řešení pro odvětví s vysokou spotřebou vody, včetně spotřebního zboží, průmyslu, institucionálních služeb, výroby potravin a nápojů, plováren a lázeňství. Produktové portfolio společnosti, které vlastní skupina Platinum Equity, zahrnuje širokou škálu chemikálií pro úpravu vody, technologické pomůcky, funkční přísady, čisticí a dezinfekční prostředky a také nejmodernější systémy monitorování a regulace. Tyto technologie používají zákazníci pro zvýšení provozní efektivnosti, zlepšení kvality produktů, ochranu zařízení provozů, minimalizaci dopadu na životní prostředí a vytvoření čistějšího a bezpečnějšího prostředí. Společnost se sídlem ve Wilmingtonu, Delaware, má 71 výrobních závodů strategicky rozmístěných po celém světě a zaměstnává více než 15 000 odborníků ve 130 zemích na šesti kontinentech. Společnost Solenis je držitelem ocenění pro nejlépe řízené společnosti US Best Managed Companies za rok 2023. 

 

Další informace o společnosti Solenis najdete na stránkách www.Solenis.com nebo nás sledujte na sociálních sítích. 

 

O společnosti Platinum Equity 

Platinum Equity je globální investiční společnost, kterou v roce 1995 založil Tom Gores; tato společnost spravuje aktiva v přibližné hodnotě 36 miliard dolarů a v jejím portfoliu je asi 50 provozních společností, které poskytují služby zákazníkům po celém světě. Společnost Platinum Equity se specializuje na fúze, akvizice a provozní činnost – tato strategie je chráněná registrovanou známkou M&A&O® – a nakupuje a provozuje společnosti z celé řady obchodních odvětví, včetně výroby, distribuce, dopravy a logistiky, pronájmu zařízení, zpracování kovů, médií a zábavy, technologií, telekomunikací a dalších odvětví. Za posledních 27 let dokončila společnost Platinum Equity více než 350 akvizic. 

 

DALŠÍ INFORMACE: 

Solenis 

Catherine Abernathy 

+1 904-910-1071 

cmabernathy@solenis.com 

 

Platinum Equity  

Dan Whelan 

+1 310-282-9202 

dwhelan@platinumequity.com